Bungalov ze šedesátých let nebyl pro rodinu s dvěma malými dětmi dostatečně prostorný ani praktický. I když se půdorys nejevil jako rozměrově malý, rodina se v tmavém domě s malými pokoji cítila stísněně.
Původní dům měl mnoho dalších nepraktických řešení. V obývacím pokoji nebylo žádné pevné osvětlení, nepotěšil ani fakt, že do zahrady jste mohli jít jen přes strmé betonové schodiště.
Projekt přeměny bungalovu na pohodlný rodinný dům se čtyřmi ložnicemi od studia Sketch Architects zcela změnil způsob, jakým rodina dům využívá, jak v něm žije ..
fasáda domu ze sibiřského modřínu Simon Maxwell
Každý má vlastní prostor
V přízemí architekti vytvořili velký obytný prostor s vysokým stropem, který komunikuje se zahradou a nabízí výhled na Bourne Woods. Každý má v domě po rekonstrukci svůj vlastní prostor. Kromě prostorného obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní se to nachází také herna. Dívky mají společnou velkorysou ložnici, velká rodičovská ložnice má vlastní koupelnu a šatnu.
kuchyň s jídelnou Simon Maxwell

Propojení domu se zahradou
Součástí rekonstrukce byla výměna oken za větší a kvalitnější, aby iv zimních měsících poskytovaly dostatek světla a tepelného zisku ze slunce. Kromě toho umocňují propojení interiéru s exteriérem. Architekti považují vizuální propojení domu a zahrady za klíčový prvek designu – všimněte si vysoké úzké okno s výhledem do zahrady.
sedačka v obývacím pokoji Simon Maxwell
Interiér změnily o 180 stupňů
Podlahy na chodbě, v kuchyni, v jídelní i obývací části jsou stejné, což vytváří efekt celistvosti a návaznosti. Dům sice z ulice nepůsobí majestátní, ale když do něj vejdete pocítíte prostornost, vzdušnost – úplný opak toho, co v původním bungalovu. Kdysi stísněné, tmavé chodby a místnosti jsou dnes zapomenutou minulostí. Celý dům je přestavěn tak, aby vytvořil světlý a vzdušný obytný prostor s velkorysými rozměry.